Covid-19 yani diğer adı ile korona virüsü 2019 yılının sonlarında dünyada hızlı bir şekilde etkisini göstermeye başlamış daha sonra ocak sonları şubat 2020 yılında Türkiye’de görülmeye başlanmıştır. Covid-19 nakliye tedbirleri nasıl alınır? Sizin için bu sorulara cevap bulmaya çalıştık.

Covid-19 Nakliye Taşıma İşlemleri Öncesi En Çok Sorulan Sorular? 

Evden eve nakliyat hizmeti alırken virüs kapma olasılığı yüksek mi?

Ev taşıma hizmeti yaparken taşıma firmasının maske takması, dezenfekte malzemeleri kullanması sonucu herhangi bir sorunun oluşmayacağını en azından tedbirler alındıktan sonra Covid-19 vakasının yaşanmayacağını şu süreçte yaptığımız çalışmalarla anlamış bulunmaktayız. Elbette evden eve nakliyat süreci bir çok malzemeye temas sağlanması ile oluşur. Fakat eldiven takan personeller bu durumun üstesinden gelmektedir.

Ev taşırken korona virüsüne yakalanmamak içi neler yapmalıyız?

Ev taşıma esnasında Covid-19 önlemleri alındığı takdirde herhangi bir problem yaşanmaz. Taşıma öncesi nakliye şirketinin ateş ölçer cihazlarla taşıma yapacak personellerin ateşini ölçmeli, HES kodu ile taşıma günü hazırda bulunmalıdırlar.

Evden eve nakliyat firmaları Covid-19 karşı nasıl tedbirler alır?

Evden eve taşıma firmaları muhakkak bu süreçte tedbir almakla yükümlüdürler. Ev taşıma esnasında kullanılan paketleme malzemesi tek kullanımlık olmalıdır. Hijyen ve Covid-19 sürecine karşı alınan en önemli önlemlerin başında gelmektedir.

Ev taşıma esnasında taşıma personeli maske takıyor mu?

Covid-19 sürecinden tüm taşımalarımız zorunlu maske takma mecburiyeti ile yapılmaktadır. Maske takan personelimiz maskelerini belirli aralıklarla değiştirmektedir. Personelimiz için 10.000 maske hazırda bulunduruyoruz.

Covid-19 Sürecinde Taşınmak Yasak Mı?

Sokağa çıkma yasağı olmadığı günlerde hem şehir içi hem de şehirler arası taşıma hizmetleri yasak değil. İçişleri Bakanlığı tarafından iller arası seyahatin yasak olduğu zamanlarda nakliyat şirketleri özel izin ile ev taşıma işlemlerini yerine getirebiliyor..

Bilindiği üzere bu virüs hijyen olmayı önemli bir ölçüde gerekmektedir. Özellikle yüzeylerde kalıcı olması nedeni ile evimizdeki bir sürü eşyanın üzerinde yer alma olasılığı bir hayli fazladır. Covid-19 bu özelliği ile beraber nakliye sürecinde bir çok konuda dikkat almayı gerektirmiştir.

Korona Virüse (Covid-19) Karşı Önlem Almalıyız!

Bizler Transfer Nakliyat olarak Covid-19 sürecinin yayılması ile beraber dezenfekte ürünleri ve ekip için özel maske, eldiven tahsis ederek taşınma esnasında virüsün bulaşmasını engelledik. Yaklaşık 50 personelimizde bu süreçte herhangi pozitif bir vakaya rastlanılmadı. Ev Taşıma esnasında kesin bulaşır gözü ile bakılan virüs aslında önlemler alınınca korkulacak bir şeyin olmadığını bir kere daha görme şansımız oldu. Covid-9 sürecine alınan tedbirler sonucu 0 vaka ile ne kadar önlem aldığımızı bir kere daha belirlemiş olduk. Firmamız tedbiri elden bırakmadan var gücü ile çalışmaya devam ediyor.

Maskeni Tak; Önlemini Al!

Covid -19 Evden Eve Nakliye Tedbirleri

Covid-19 Nakliye Tedbirleri

Firmamız şehir içi ve şehirler arası evden eve nakliyat işlemlerinde tüm taşımalarını şu zorlu süreçte maske ve eldiven ile sağlamaktadır. Ekibimiz taşıma öncesi ateş ölçer cihazlar vasıtası ile önceden oluşabilecek aksiliklere önlem almayı ihmal etmektedir.

Hepimizin bildiği üzere virüsün eşyaların yüzeylerinde kalıcı olması itibari ile ev nakliyesinde kullanılan paketleme malzemesi ev taşıma kamyonlarında hijyen son derece önemlidir. Bu nedenle firmamız gereken tedbirleri almayı hiçbir zaman ihmal etmemektedir. Lütfen taşıma öncesi aldığımız önlemlerin fotoğraflarını firma yetkililerimizden çağrı merkezimizi arayarak istemeyi unutmayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir